Andrea Lauren

Andrea Lauren

Chairman of the Board, Czech Fintech Association (CEFTAS)

Andrea Lauren je předsedkyní představenstva CEFTAS, Czech Fintech Association. CEFTAS byla založena v červenci 2016 jako zájmová a profesní organizace v České republice pro firmy, podnikající v oblasti fintech s cílem aktivně zastupovat zájmy svých členů v oblasti tvorby zákonných úprav, vztahu se státní správou a regulatorním dozorem a v oblasti osvěty a rozšiřování povědomí o fintech sektoru.

Andrea je výkonnou ředitelkou finanční skupiny Roklen, české investiční banky se zaměřením na oblast fintech, která byla založena v roce 2014.

Andrea je taktéž CEO Fundliftu, první equity crowdfundingové platformy v České republice která úspěšně zahájila svoji činnost koncem května 2016.

Je investiční bankéřkou s více jak 20 letými zkušenostmi ze střední a východní Evropy, Ruska a Turecka. Andrea pracovala 13 let v Londýně jako seniorní M&A bankéř v bankovních institucích HSBC a JPMorgan. Předtím působila v Citigroup, Credit Lyonnais a ABN AMRO Bank v Praze, kde v roce 1995 odstartovala svoji kariéru.

Andrea má dlouholeté zkušenosti s vedením a strukturováním M&A transakcí, svým klientům radila s více jak 30 transakcemi s celkovou valuací přes 25 miliard €.

Má bakalářský titul z podnikové ekonomie z Odense univerzity v Dánsku a je autorizovaný finanční analytik (CFA).