Ireneusz Piecuch

Ireneusz Piecuch

Prezes PIIT

Ireneusz Piecuch jest radcą prawnym i partnerem w CMS, kieruje także praktyką telekomunikacyjną kancelarii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Ireneusz Piecuch łączy doświadczenie zdobyte w biznesie i wiedzę regulacyjną z doskonałą znajomością sektora telekomunikacji i nowych technologii. Działa na rynku aktywnie od ponad 25 lat. W tym czasie zarządzał wieloma złożonymi projektami lokalnymi i międzynarodowymi oraz pełnił rolę członka zarządów oraz rad nadzorczych w międzynarodowych organizacjach i firmach notowanych na GPW.

W latach 2013-2015 był wiceprezesem Poczty Polskiej. W latach 2010-2013 był partnerem CMS, odpowiedzialnym za doradztwo prawne dla sektora telekomunikacyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2006-2009 pracował dla Orange (wcześniej Telekomunikacja Polska SA), między innymi jako członek zarządu ds. strategii i rozwoju biznesu. Wcześniej przez 11 lat sprawował różne funkcje w IBM, między innymi szefa działu prawnego, rozwijał praktykę outsourcingową w Europie Środkowej, był także wiceprezesem firmy w Polsce. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także role w radach nadzorczych takich firm jak Wirtualna Polska, Emitel, KGHM Polska Miedź SA oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA.